Strona główna > Dietetyk

Dietetyk

Poznajmy się
Dietetyk Kraków - Logo

Zdrowe odżywianie to nie wyrzeczenia i zakazy, ale nowy, lepszy styl życia!

Dietetyk personalny Sylwia TurczyńskaJestem dietetykiem i socjologiem, nie tylko z wykształcenia, ale również z miłości do życia i ludzi. Uważnie obserwuję codzienność, zgłębiam ludzką naturę i potrafię wyciągać odpowiednie wnioski. Dzięki temu oprócz fachowej wiedzy i praktycznych wskazówek dietetycznych mogę zaoferować każdemu szczerą rozmowę, dużą dawkę motywacji oraz kompleksową opiekę i wsparcie.

Od lat oddaję się kulinarnym eksperymentom, ponieważ chcę dostarczać swoim klientom urozmaicone i pyszne jadłospisy. Poprzez praktyczne rozwiązania chcę udowodnić, że zdrowe jedzenie może być niezwykle smaczne, niedrogie i proste w przygotowaniu.

Moją prywatną i zawodową misją jest motywowanie ludzi do działania i pozytywnej zmiany ich stanu zdrowia oraz samopoczucia, poprzez wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych. Bo zdrowe odżywianie to nie wyrzeczenia i zakazy ale nowy, lepszy styl życia!

Od najmłodszych lat miałam problemy z nadwagą, było to głównie spowodowane złymi nawykami żywieniowymi. Niestety moi najbliżsi nie zdawali sobie sprawy jak bardzo duży wpływ na moje życie miał taki stan rzeczy oraz nie mieli wiedzy jak mogą mi pomóc.

Przez wiele lat borykałam się nie tylko ze zbędnymi kilogramami, ale także z brakiem akceptacji moich rówieśników i najbliższego otoczenia. Dopiero na studiach bardziej świadoma i samodzielna rozpoczęłam leczenie dietetyczne w jednej z poradni w Krakowie. W ciągu kilku miesięcy, dzięki ciężkiej pracy nad sobą i determinacji udało mi się zrzucić ponad 20 kg. Niestety przez źle przeprowadzony proces dietoterapii, kilogramy po kilku latach wróciły. Przez lata próbowałam różnych metod walki z nadwagą, uczęszczając nie tylko do dietetyków, ale również testując na sobie różne diety cud. W konsekwencji walczę z powrotem do formy dźwigając ze sobą bagaż zwany - Insulinooporność.

Wszystkie te doświadczenia nauczyły mnie ważnych rzeczy: że najlepszą dietą jest stopniowa ale trwała zmiana nawyków żywieniowych, połączona z aktywnością fizyczną i pozytywnym nastawieniem do życia. Tylko w ten sposób można zmienić swoje życie na lepsze.

Swoją wiedzę opartą na realnych doświadczeniach chcę przekazywać swoim pacjentom, aby nigdy nie musieli popełniać moich błędów.