Strona główna > Cennik

Cennik

Zapoznaj się z cenami naszych usług
Dietetyk Kraków - Logo

1 konsultacja dietetyczna z kompleksowym wywiadem i analizą składu ciała

ok. 60 min.Cena: 150zł
W pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad osobowy, w którym znajdują się pytania dotyczące stylu życia, trybu pracy, dotychczasowego odżywiania, obecnego stanu zdrowia oraz przebytych w przeszłości chorób(zapoznanie się z wynikami badań i diagnostyką lekarską). Następnie zostaje wykonana analiza wagi i składu ciała, za pomocą medycznego analizatora Tanita DC 430. Konsultacja stanowi pierwszy krok w kierunku przystąpienia do dietoterapii i definiuje jej cele. W czasie wywiadu rozpoznawane są również preferencje żywieniowe, trybu dnia w celu ustalenia rozkładu posiłków.Na pierwszym spotkaniu ustalane są główne założenia programu żywienia.Klient otrzymuje ogólne zalecenia co do stopniowej zmiany nawyków żywieniowych oraz dostaje pierwszy materiał edukacyjny, dostosowany do zakresu, w którym znajduje się jego problem dietetyczny. Kolejnym krokiem będzie ułożenie szczegółowych zaleceń dla danego przypadku oraz stworzenie indywidualnego jadłospisu, a następnie regularne kontrole.

2 konsultacja dietetyczna z przekazaniem szczegółowych zaleceń oraz planu żywienia

ok. 60 min.Cena: 200zł
Po przeanalizowaniu wywiadu przeprowadzonego na 1 konsultacji układam dla klienta szczegółowe zalecenia dotyczące diety, odnosząc się do jego prz przypadku i preferencji żywieniowych. Pacjent na II spotkaniu otrzymuje plan żywieniowy lub jeśli wybrał taką opcję również 7 lub 14 dniowy jadłospis według określonego wcześniej harmonogramu dnia i ilości posiłków. Każdy posiłek zawiera listę składników, ilość, opis przygotowania oraz ewentualne zamienniki produktów. Na drugim spotkaniu dokonywana jest także analiza składu ciała z omówieniem zmian od ostatniego spotkania. Pacjent otrzymuje również materiały edukacyjne.

Wizyty kontrolne

ok. 45 min.Cena: 100zł
Na wizycie kontrolnej przeprowadzana jest analiza składu ciała ze szczegółowym omówieniem. Dietetyk sprawdza postępy lub problemy pojawiające się podczas stosowania diety oraz analizuje prowadzony dzienniczek żywieniowy w celu wyeliminowania ewentualnych błędów. W razie potrzeb modyfikuje się zalecenia i jadłospisy.

1 Konsultacja on-line

ok. 60 min.Cena: 100zł
Konsultacja może odbywać się za pomocą komunikatorów: Skype, Viber (ustalane indywidualnie).W pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad osobowy, w którym znajdują się pytania dotyczące stylu życia, trybu pracy, dotychczasowego odżywiania, obecnego stanu zdrowia oraz przebytych w przeszłości chorób(zapoznanie się z wynikami badań i diagnostyką lekarską). Konsultacja stanowi pierwszy krok w kierunku przystąpienia do dietoterapii i definiuje jej cele. W czasie wywiadu rozpoznawane są również preferencje żywieniowe, trybu dnia w celu ustalenia rozkładu posiłków. Na pierwszym spotkaniu ustalane są główne założenia programu żywienia.Klient otrzymuje ogólne zalecenia co do stopniowej zmiany nawyków żywieniowych oraz dostaje pierwszy materiał edukacyjny, dostosowany do zakresu w którym znajduje się jego problem dietetyczny. Kolejnym krokiem będzie ułożenie szczegółowych zaleceń dla danego przypadku oraz stworzenie indywidualnego jadłospisu, a następnie regularne kontrole.

2 konsultacja on-line z przekazaniem szczegółowych zaleceń oraz planu żywienia

ok. 60 min.Cena: 200zł
Konsultacja może odbywać się za pomocą komunikatorów: Skype, Viber (ustalane indywidualnie).Po przeanalizowaniu wywiadu przeprowadzonego na 1 konsultacji układam dla klienta szczegółowe zalecenia dotyczące diety, odnosząc się do jego prz przypadku i preferencji żywieniowych. Pacjent na II spotkaniu n-line otrzymuje plan żywieniowy lub jeśli wybrał taką opcję również 7 lub 14 dniowy jadłospis według określonego wcześniej harmonogramu dnia i ilości posiłków. Każdy posiłek zawiera listę składników, ilość, opis przygotowania oraz ewentualne zamienniki produktów.
Na drugim konsultacji dokonywana jest także analiza wagi i obwodów ciała z omówieniem zmian od ostatniego spotkania. Pacjent otrzymuje również materiały edukacyjne.

Konsultacja kontrolna - on line

ok. 30 min.Cena: 50zł
Konsultacja może odbywać się za pomocą komunikatorów: Skype, Viber (ustalane indywidualnie).Dietetyk sprawdza postępy lub problemy pojawiające się podczas stosowania diety oraz analizuje prowadzony dzienniczek żywieniowy oraz dzienniczek pomiary wagi i obwodów ciała, w celu wyeliminowania ewentualnych błędów. W razie potrzeb modyfikuje się zalecenia i jadłospisy.

1 konsultacja dietetyczna z kompleksowym wywiadem - wizyta w domu pacjenta

ok. 60 min.Cena: 180zł
Wizyta domowa będzie odbywała się w podobnym toku jak wizyta w gabinecie. Dzięki sprzętom dostosowanym do usług mobilnych pacjent otrzyma kompleksową usługę niezależnie od miejsca w którym będzie ona wykonywana (Dietetyk będzie wyposażony w przenośny analizator składu ciała oraz laptopa z niezbędnymi bazami danych).W pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad osobowy, w którym znajdują się pytania dotyczące stylu życia, trybu pracy, dotychczasowego odżywiania, obecnego stanu zdrowia oraz przebytych w przeszłości chorób(zapoznanie się z wynikami badań i diagnostyką lekarską). Następnie zostaje wykonana analiza wagi i składu ciała, za pomocą medycznego analizatora Tanita DC 430. Konsultacja stanowi pierwszy krok w kierunku przystąpienia do dietoterapii i definiuje jej cele. W czasie wywiadu rozpoznawane są również preferencje żywieniowe, trybu dnia w celu ustalenia rozkładu posiłków.Na pierwszym spotkaniu ustalane są główne założenia programu żywienia.Klient otrzymuje ogólne zalecenia co do stopniowej zmiany nawyków żywieniowych oraz dostaje pierwszy materiał edukacyjny, dostosowany do zakresu w którym znajduje się jego problem dietetyczny. Kolejnym krokiem będzie ułożenie szczegółowych zaleceń dla danego przypadku oraz stworzenie indywidualnego jadłospisu, a następnie regularne kontrole.

2 konsultacja dietetyczna z przekazaniem jadłospisów i szczegółowych zaleceń - wizyta w domu pacjenta

ok. 60 min.Cena: 260zł
Wizyta domowa będzie odbywała się w podobnym toku jak wizyta w gabinecie. Dzięki sprzętom dostosowanym do usług mobilnych Klient otrzyma kompleksową usługę niezależnie od miejsca w którym będzie ona wykonywana (Dietetyk będzie wyposażony w przenośny analizator składu ciała oraz laptopa z niezbędnymi bazami danych).Po przeanalizowaniu wywiadu przeprowadzonego na 1 konsultacji układam dla klienta szczegółowe zalecenia dotyczące diety, odnosząc się do jego prz przypadku i preferencji żywieniowych. Pacjent na II spotkaniu otrzymuje plan żywieniowy lub jeśli wybrał taką opcję również 7 lub 14 dniowy jadłospis według określonego wcześniej harmonogramu dnia i ilości posiłków. Każdy posiłek zawiera listę składników, ilość, opis przygotowania oraz ewentualne zamienniki produktów.
Na drugim spotkaniu dokonywana jest także analiza składu ciała z omówieniem zmian od ostatniego spotkania. Pacjent otrzymuje również materiały edukacyjne.

Wizyta kontrolna w domu pacjenta

ok. 30 min.Cena: 100zł
Wizyta kontrolna, domowa będzie odbywała się w podobnym toku jak wizyta w gabinecie. Dzięki sprzętom dostosowanym do usług mobilnych Klient otrzyma kompleksową usługę niezależnie od miejsca w którym będzie ona wykonywana (Dietetyk będzie wyposażony w przenośny analizator składu ciała oraz laptopa z niezbędnymi bazami danych).Na wizycie kontrolnej przeprowadzana jest analiza składu ciała ze szczegółowym omówieniem. Dietetyk sprawdza postępy lub problemy pojawiające się podczas stosowania diety oraz analizuje prowadzony dzienniczek żywieniowy w celu wyeliminowania ewentualnych błędów. W razie potrzeb modyfikuje się zalecenia i jadłospisy.

Przygotowanie planu żywienia z przykładowymi jadłospisami (bez wizyt)

ustalane indywidualnieCena: 400zł
Plan żywieniowy oraz przykładowe jadłospisy ustalane są na podstawie przeprowadzonego z Klientem wywiadu żywieniowego oraz analizy składu ciała. Plan żywieniowy ma postać tabeli, w której przedstawiona jest ilość posiłków w ciągu dnia z ich godzinowym rozkładem, a także ich skład i gramatura użytych produktów. Dodatkowo do planu żywieniowego Klient otrzymuje przykładowe jadłospisy do każdego rodzaju posiłku, dostosowane do jego indywidualnie przygotowanych zaleceń.

Zakupy z dietetykiem

60 minutCena: 100zł
Zakupy z dietetykiem to usługa ,na której klient dowiaduje się więcej na temat produktów spożywczych, które na co dzień kupuje, na temat ich składu, jakości i pochodzenia. Poznaje je od strony rzeczywistych wartości, a nie tylko hasła z reklamy.W trakcie spotkania dietetyk doradzi m.in. jak planować zakupy, jak czytać etykiety, czym są składniki oznaczone literą “E”- powie których trzeba unikać,a które są bezpieczne dla zdrowia, jak unikać pułapek zastawianych na konsumentów przez nieuczciwych sprzedawców i producentów,jak skomponować koszyk zakupów zgodny z zaleceniami dietetycznymi, które produkty powinny zawsze być w kuchni, a które bezwzględnie nie powinny być tam obecne.

Gotowanie z dietetykiem (na podstawie jadłospisów)

60 minutCena: 130zł
Podczas wspólnego gotowania przedstawiane będą ciekawe i smaczne sposoby przyrządzania potraw, z uwzględnieniem tych zawartych jadłospisach otrzymanych po wizycie u dietetyka. Dietetyk wskaże popełniane w kuchni błędy oraz nauczy najlepszych technologii obróbki żywności, a także interpretacji etykiet spożywczych.

Gotowanie z dietetykiem - pakiet kompleks

180 minutCena: 450zł
Podczas spotkania realizowany będzie następujący program:
  • Nauka prawidłowego przygotowania surowców spożywczych w celu zachowania ich wartości odżywczej i eliminacji właściwości antyodżywczych oraz szkodliwych.
  • Nauka przyrządzania prozdrowotnych i smacznych potraw. Repertuar kulinarny będzie oparty o preferencje klienta lub ustalane wspólnie z dietetykiem.
  • Przegląd szafek kuchennych i lodówki celem racjonalizacji dotychczasowej diety i omówienia zasad zdrowego żywienia w warunkach domowego zacisza.
  • Interpretacja etykiet produktów spożywczych wraz z przeszkoleniem pozwalającym uniknąć pułapek marketingowych i wybierać zdrowe i wartościowe produkty na samodzielnych zakupach.
  • Zestaw materiałów szkoleniowych o tematyce żywieniowej.

Warsztaty/Szkolenia/Wykłady

60 minut (ustalane indywidualnie)Cena: 150zł
Zakres oferty edukacyjnej znajdziesz w zakładce “Edukacja żywieniowa”Usługi szkoleniowe ustalane są indywidualnie, wedle potrzeb Klienta. Skontaktuj się ze mną w celu uzyskania szczegółowej informacji dotyczących oferty oraz wyceny (Kotakt)

Jadłospis 7 dniowy

1 jadłospisCena: 100zł
W zależności od preferencji Klienta, dietetyk przygotowuje 7 lub 14 dniowe jadłospisy, które oparte są o analizę wywiadu przeprowadzonego podczas 1 konsultacji. Jadłospisy zawierają ilość dań i porę ich spożywania, szczegółowy opis przygotowania potraw, ilość składników, listę zakupów oraz ewentualne zdjęcia potraw. Jadłospisy przekazywane są zarówno w formie drukowanej, jak też elektronicznej.

Jadłospis 14 dniowy

1 jadłospisCena: 180zł
W zależności od preferencji Klienta, dietetyk przygotowuje 7 lub 14 dniowe jadłospisy, które oparte są o analizę wywiadu przeprowadzonego podczas 1 konsultacji. Jadłospisy zawierają ilość dań i porę ich spożywania, szczegółowy opis przygotowania potraw, ilość składników, listę zakupów oraz ewentualne zdjęcia potraw. Jadłospisy przekazywane są zarówno w formie drukowanej, jak też elektronicznej.

Analiza składu ciała

ok. 15min.Cena: 35zł
Badanie wykonane w gabinecie przez dietetyka odbywa się w oparciu o impedancję bioelektryczną – BIA (z ang. Body Impedance Analysis) z wykorzystaniem analizatora Tanita DC- 430.Metoda BIA jest nieinwazyjną formą badania diagnostycznego, pozwalającą na dokładne przeanalizowanie składu ciała. Analizator określa informacje dotyczące: wagi, ilości tkanki tłuszczowej w całym organizmie, ilości wody, masy tkanki kostnej, masy tkanki mięśniowej, poziomie tłuszczu wisceralnego – tłuszczu zlokalizowanego wewnątrz jamy brzusznej, masy mięśniowej na poszczególnych partiach ciała (tułów, ręce, nogi), rozłożenia tłuszczu na poszczególnych partiach ciała, wieku metabolicznego.Badanie nie tylko dostarcza informacje dotyczące składu, ale pozwala również poznać wpływ niektórych czynników na kierunki zmian poszczególnych komponentów ciała. Jest to szczególnie pomocne przy indywidualnym układaniu diety, a dzięki regularnym analizom możliwe jest sprawdzenie efektywności zastosowanego leczenia dietetycznego. Badanie analizy składu ciała jest szczególnie zalecane u osób z nadwagą, niedowagą, otyłością, cellulitem oraz sportowców.

Analiza składu ciała z omówieniem

ok. 30min.Cena: 50zł
Badanie wykonane w gabinecie przez dietetyka odbywa się w oparciu o impedancję bioelektryczną – BIA (z ang. Body Impedance Analysis) z wykorzystaniem analizatora Tanita DC- 430.Metoda BIA jest nieinwazyjną formą badania diagnostycznego, pozwalającą na dokładne przeanalizowanie składu ciała. Analizator określa informacje dotyczące: wagi, ilości tkanki tłuszczowej w całym organizmie, ilości wody, masy tkanki kostnej, masy tkanki mięśniowej, poziomie tłuszczu wisceralnego – tłuszczu zlokalizowanego wewnątrz jamy brzusznej, masy mięśniowej na poszczególnych partiach ciała (tułów, ręce, nogi), rozłożenia tłuszczu na poszczególnych partiach ciała, wieku metabolicznego.Badanie nie tylko dostarcza informacje dotyczące składu, ale pozwala również poznać wpływ niektórych czynników na kierunki zmian poszczególnych komponentów ciała. Jest to szczególnie pomocne przy indywidualnym układaniu diety, a dzięki regularnym analizom możliwe jest sprawdzenie efektywności zastosowanego leczenia dietetycznego. Badanie analizy składu ciała jest szczególnie zalecane u osób z nadwagą, niedowagą, otyłością, cellulitem oraz sportowców.Podczas wizyty Klient otrzymuje nie tylko wydruk z analizatora, ale także szczegółowe omówienie wyników oraz informacje na temat poszczególnych parametrów pomiaru składu ciała.